Taizeme ir bezgala skaista, liela un ļoti daudzveidīga. Gan klintis, gan salas, gan parki, purvi, snorkelings un ēdiens! Ēdiens šeit ir debešķīgs! Mūsu ceļojums bija nedaudz vairāk nekā nedēļu garš, tāpēc apmetāmiesvienā viesnīcā jūras krastā, baudot apkārt esošos dabas parkus, salas, taiešu masāžu un vietējo kolorītu. Ceļojums notika novembrī un, lai arī laika apstākļi Iphone rādīja lietu, lietu un vēlreiz lietu, lietus tā arī neparādījās un, ja parādījās, tad neilgu laiku, silts un atsvaidzinošs. Toties bija saulains, karsts un ļoti mitrs. Taizemē diena ir kā svelme, bet nakts –karsta. Bet nu par visu pēc kārtas.

  1. Saule, saule un vēlreiz saule! Mums, ziemeļniekiem, saules peldes ārkārtīgi patīk, bet bez SPF 30 sauļošanās krēma labāk ārā nerādīties. Nedēļas otrajā pusē var iztikt arī ar SPF 20. Bija daži angļu tūristi, kuri sēdēja sarkani kā vēži, bet krēmus nelietoja. Ņemiet gan vērā, ka apdegt var nieka 15 minūtēs, pat pastaigājoties gar jūru.

  2. Noteikti jāapmeklē salas. Tās ir tādas kā rāda ,,Pludmale” un Bonda filmās. Viena sala, tūristu pievilināšanai, tā arī tiek saukta – James Bond island. Salas ir diezgan līdzīgas, tomēr arī atšķirīgas. Piemēram, Chicken Island, kas izskatās patiesi kā vista, pludmale ir akmeņaina un uz tās dzīvo diezgan daudz mērkaķu. Laiva piestāj arī slavenajā Railay beach. Šai pludmalei piekļūt var tikai ar laivu. Dzīvot pastāvīgi gan tur negribētu, jo dienā salu apmeklē neskaitāmi tūristu pūļi, tai skaitā arī mēs, un bauda atpūtu pludmales baltajās smiltīs un zilajos ūdeņos. Pludmale ir patiešām ļoti gleznaina. Laima klintis, liedags un jūrā esošie ,,zaļie” kalni. Tūrei pa ceļam ir mazāka saliņa, kurai var apiet apkārt 10 minūtēs, toties ūdens ir ļoti zils. Šeit snorkelēt varēja no krasta, bija gan interesanti akmeņi, koraļļi, gan arī krāsainas zivis. Protams, tāda skaistuma snorkelēšana, kāda iespējama Sarkanajā jūrā , te nav. Salu tūre ir visu dienu līdz par tumsai. Ja paveicas, tad var vērot brīnišķīgu saulrietu. Saulriets ir tāds, ka to nevar ne nofotografēt ne uzfilmēt. Vienā vārdā – fantastisks. Mums paveicās un mājupceļā braucām pa pilnmēness apgaismotu ceļu. Nedaudz spokaini gan…

  3. Vietējās tūrisma firmas piedāvā braucienus ar kajakiem. Mēs bijām tādā purva variantā, kur ir applūduši koki, neskaitāmas orhidejas aug uz apsūnojušiem celmiem, mangroviju koki un ārkārtīgi interesanta zemūdens pasaule. Noteikti iesaku izmēģināt. Vislabākie iespaidi no šī uzņēmuma: www.bigtourkrabi.com. Vienmēr tieši laikā un tieši tā kā aprakstīts!

  4. Ao Nang nakts tirgus. Brauciens uz nakts tirgu tiek organizēts vakarā. Tirgū ir kā jau tirgū. Vietējie ražotāji piedāvā tūkstošiem kokvilnas apģērbu ar ziloņiem, pludmales lakatus, kaftānus un daudz zilonīšu dažādos izmēros un veidos… Acis žilbst no daudzkrāsainības un gaiss smaržo pēc smarzķociņiem, vietējām garšvielām un turpat gatavota ēdiena. Turpat blakus ir ēdināšanas zona, kurvar pagaršot visu, ko sirds vien kāro. Cenas ir salīdzinoši zemas, savukārt ēdienu daudzveidība – liela. Ēdiens Taizemē ir nudien garšīgs un piemērotu piedāvājumu var atrast te jebkurš. Jā, vietējā nakts tirgū mutuļo sava dzīve – ar tirdzniecību, dziesmām, dejām un neaptveramu laipnību, neskaitāmiem smaidiem un pateicīgu klanīšanos pircēja – tūrista priekšā!

Un vēl, kāpēc mēs negribējām dzīvot pilsētā – Ao Nang, bet izvēlējāmies nomaļāku vietu, ir tas, ka katru vakaru, līdz ar tumsas iestāšanos, ielās parādās ne tikai tūristu pūļi, bet arī transvestīti, kuri uzmācās tūristiem ar ,,interesantiem” piedāvājumiem. Šīs izklaides iespējas te ir milzīgas. Transpersonas stāv trotuāra vidū, lai pievērstu sev pilnīgu uzmanību, ģērbušās izaicinoši, ar spilgtu, uzkrītošu make up, tā ka nevar saprast, kas te pretī ir – vīrietis vai tomēr sieviete. Papildus to visu pavada, brīvdabas ēst gatavošanas smaka vai smarža, burzma un atkritumu smārds…

  1. Un nekādā gadījumā nevar palaist garām masāžu! Masāžas iespējas ir visās viesnīcās, kā arī uz ielām un pludmalēs un tās ir ļoti kvalitatīvas. Mazās taiešu sieviešu rociņas spēj darīt brīnumus. Blakus viesnīcai bija neliela salmu nojume (salons), kur vienkārši apgulies un vēju un jūras šalkās ļaujies masāžai. Mēs masāžu baudīt gājām katru vakaru. Masāžas cenas šajos salonos ir ļoti zemas. Galvenokārt mūsu izvēle bija par labu pilnai ķermeņa masāžai ar kokoksriekstu eļļu. Šāds stundas prieks mums maksāja nepilnus 8 dolārus. Toties ne mugura un kāju muskuļi sāp, ne spranda savilkta, prāts skaidrs un noskaņojums lielisks!

  2. Visā Taizemē ir neskaitāmi tempļi. Ir vērts ieiet vismaz pāris tempļos, lai iepazītu vietējo reliģiju. Mēs izvēlējāmies apskatīt Tiger cave Budda. Jākāpj augšā ir 1200 pakāpieni un tas aizņem apmēram 45 minūtes. Lejā gan tiekam ātrāk. Kājas ir beigtas, jūtam katru muskuli, bet gandarījums, ka esam sasnieguši mērķi – Zelta Budu, protams, arī ir. Pa ceļam vēl jāizvairās no mērkaķiem, kuri ir nekaunīgi un lec uz galvas rausta somas un ja kaut kas spīdīgs ir rokās, noteikti tiks atņemts!

  3. Daži praktiskie padomi. Taizemes vīzu ieteicams nokārtot Rīgā. Ir nedaudz dārgāk, bet mazāk klapatu lidostā. Transfērs no lidostas jāsarunā laikus, lai nav jāskraida pa visām malām un jāmeklē kāds brīvs taksis. Un noteikti – cash is the king! Bankomātu, protams, atrast var, bet norēķini pārsvarā tikai skaidrā naudā – Taizemes bātos!

 

Ja vēlaties sajust, kāpēc šo valsti sauc par tūkstošiem smaidu zemi, nobaudīt gardos ēdienus un apskatīt brīnišķīgās pludmales, tad dodaties uz Krabi reģionu. Ekskursiju daudzums, kas tiek piedāvāts, ir apjomīgs un vienā ceļojumā tos nav pat iespējams apgūt. Bez salām ir arī ziloņu un delfīnu šovi, mirdzošu planktonu vērošana naktī no laivas, bruņurupuču fermas un ceļojumi ar laivu pa upēm un vēl ….

Un galvenais – smaidiet!